Rozsiahla modernizácia 2 i bytu v Banskej Bystrici

V tejto galérii môžete vidieť rozsiahlu a kompletnú modernizáciu 2 izbového bytu s rozlohou 53 m2. Byt v pôvodnom stave mal staré drevené okná, ktoré nespĺňali svoju funkčnosť, Sociálne zariadenia boli na hranici slušného užívania a dispozícia bytu nebola najlepšia pre užívanie. Pre tieto dôvody bytová jednotka potrebovala kvalitnú a rozsiahlu rekonštrukciu, ktorú sa nám podarilo zrealizovať vďaka naším skúsenostiam s modernými materiálmi a odbornou montážou.

 Ako môžete vidieť práce sa zahájili práve výmenou okenných výplní. Staré drevené okná nahradili nové plastové okná s trojsklom a koeficient prechodu tepla Ug = 0,6 Wm-2K-1 . Montáž okien prebehla podľa požadovaných montážnych postupov na profesionalnej úrovni. Pri montáži boli použivané kvalitné materiály a doplnky ako napríklad tesniace pásky illbruck . Samozrejme všetky nadpražia a ostenia boli dolepené Styrodurom(XPS) o hrúbke 20 mm, aby okná plnili svoj požadovaný tepelný účel.

 Rekonštrukcia bytu pokračovala búracími prácami. Sociálne zariadenie z umakartu bolo úplné odstránené. Rekonštrukcia si vyžadovala zmenu dispozície časti bytu pre komfortnejšie užívanie. Zmena dispozície si vyžadovala zásah do nosných konštrukcii bytovky. Tieto práce sa vykonávali na základe statického posudku autorizovaného statika a jeho návrhov na realizáciu. Ako už dávno vieme, najväčšie úniky tepla sú cez okenné výplne a stropmi/strechou objektu. Presne tomuto sme zabránili a pôvodné závesne stropy v byte boli strhnuté až po nosnú konštrukciu. Strop sa dodatočne doteplil minerálnou vatou o hrúbke 250 mm. Následne na tepelnú izoláciu bola natiahnutá parozábrana AL fólia. Pri montáži fólie sa práve dbalo na jej parotesnosť a všetky detaily boli doriešené s trpezlivosťou a profesionalne.

 

 Veľkou výhodou tohto bytu je, že má samostatné kúrenie z plynového kotla, ktorý je ovládaný cez digitálny termostat. Pri rekonštrukcii boli zrealizované nové rozvody kúrenia a boli osadené nové vykurovacie telesá. Sociálne zariadenia a kuchyňa tak isto dostali nové prívody vody a odpadu od stupačky bytu. A samozrejmosťou bolo vyhotoviť novú elektroinštaláciu doloženou revíznou správou.

 V tejto sekkci je vidieť dalšie odborné práce ako napríklad sadrokartónové stropy doplnené svetelnými rampami. Omietky boli vyhotovené s novým vyrovnávajúcim a spevňujúcim podkladom.

 Na záver modernizácie vám predvádzame hotové dielo. Vo veľkej miere zariadenie bytu je nábytok vyrobený na mieru (kuchynská linka, šatníková skriňa-chodba, šatníková skriňa-spálňa, nočne stolíky a botník) ostatné zariaďovacie prvky boli zakupené v predajniach na našom slovenskom trhu s nábytkom. Pýchou bytu nie je len samostatné kúrenie ale aj nová moderná kúpeľňa. Novou dispozíciou vznikol v priestor pre atypickú vaňu a moderný sprchový kút, ktorý ma posuvné sklenené dvere a odtokovú lištu osadenú priamo v podlahe.