Rod. dom ALFA 115 - Pliešovce

Alfa 115 je dom menšej veľkostnej kategórie so 4 obytnými miestnosťami. Jeho zastavaná plocha predstavuje 115,1 m2, z čoho je celková úžitková plocha 93,8m2. To znamená, že dom je vhodný aj na menšie stavebné parcely, čo pri súčasných cenách pozemkov väčšina investorov len uvíta.
Najväčšou prednosťou rodinného domu Alfa 115 je však luxus podkrovia. Je zaujímavé, že sa takýto dojem podarilo vytvoriť v jednopodlažnom objekte! Alfa 115 je vlastne podkrovný byt, postavený ako rodinný domu typu bungalov. Svojmu majiteľovi umožní užívať si skvelý pocit z bývania v podkrovných priestoroch, a pritom nemusí chodiť po schodoch. Kontakt s prostredím umocňuje pohľad na oblohu cez strešné okno a zároveň možnosť priameho kontaktu so záhradou.
Realizácia tohto domu sa uskutočnovala obvodovím nosným materiálom Silka E24 hrúbky 240mm, táto vápenno-piesková tvárnica vyniká jedinečnými zvukovo-izolačnými schopnosťami. Spĺňa  vysoké akustické požiadavky. Vďaka bezkonkurenčnej únosnosti prenesú štíhle akustické steny zo Silky i extrémne statické zaťaženia. Jednoduchá skladba stien, vysoká presnosť, nízka cena materiálu a minimálna stavenisková prácnosť vytvárajú z vápenno-pieskových tvárnic najdostupnejšie a mimoriadne spoľahlivé riešenie.
Prvá rada Silky E 24 leži na izolačnom prvku SHOCK NOVOMUR, ktorý rieši problém tepelného mostu u päty muriva. Tento hydrofóbny teplno-izolačný prvok nám minimalizoval prenos vlhkosti do muriva už počas výstavby, následnú kondenzáciu a tvorbu pliesní. Schock Novomur nám ponúka vynikajúce tepelno-izolačné schopnosti v spojení s vysokou únosnosťužou.

Ukončenie muriva sme vytvorili z oddebneného železobetónového venca, ktorý tvorí zároveň aj nad okenné dverné preklady.